Поліція закликає одеситів зафарбовувати рекламу наркотиків на стінах будинків

0
95

Безстрокова акція “Не ігноруй – зафарбуй!”, спрямована на боротьбу з рекламою наркотиків на стінах і парканах за участю патрульних поліцейських офіційно стартувала в Одесі.

Як розповіла начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції Анна Лискова: “Ми повинні активізувати суспільство. Розмальовують наші стіни люди, які живуть поруч. Подібний напис коштує 10 гривень. Не завжди їх малюють продавці наркотиків”.

За її словами, патрульна поліція буде задіяна в акції в частині обробки інформації. Правоохоронці будуть повідомляти волонтерам про нові написи. Також вони будуть аналізувати номера телефонів і адреси, які зазначені в рекламах, створювати списки і передавати своїм колегам для реагування.

За інформацією начальника прес-служби управління патрульної поліції в Одеській області Алли Марченко, кожен день патрульні затримують мінімум 3-х осіб, які причетні до поширення, придбання або вживання наркотичних речовин.
Повним зафарбовуванням “реклами” раніше займалися комунальні служби за рахунок бюджетних коштів – для цього вони підбирали фарби, нейтральні до фасаду. Тепер організатори хочуть привернути до акції всіх одеситів.
Відзначимо, проект принесли в поліцію небайдужі городяни ще в 2016 році. Після схвалення в Києві, він був протестований в декількох містах України. При цьому в Одесу проект повернувся тільки зараз, в лютому 2018 року, – доповнений і доопрацьований.

Щоб знищення замальовок не було нескінченним, і, відповідно – марним, організатори пропонують не тільки зафарбовувати написи, а й виправляти номери телефонів на номери патрульної поліції. На думку творця платформи “Добра справа” Анатолія Кавуна, який є одним з ініціаторів проекту, таким чином у людей, тих, хто зателефонував за вказаним номером, в подальшому пропаде бажання дзвонити знов.