Працівники податкової міліції Держфіскальної служби України в Запоріжжі розкрили незаконну діяльність конвертаційного центру, через який відмивалися від оподаткування фінанси підприємств з Одеси, Києва, Харкова, Миколаєва та Дніпра.
Про це повідомив перший заступник голови УКРІНФОРМ України Сергій Білан.
Було викрито злочинне угрупування, члени якого надавали підприємствам реального сектора економіки послуги з мінімізації сплати податків шляхом переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування ПДВ та подальшої легалізації коштів, – написав Білан у Facebook.
За його словами, учасники схеми перераховували гроші фіктивним фірмам, зареєстрованим на підставних осіб. На рахунку цих компаній клієнти конверта перераховували безготівкові кошти у вигляді оплати за нібито виконані роботи, після чого ці гроші конвертувалися за допомогою чекових книжок у готівку і поверталися фірмам назад. 12-14% коштів отримували ділки конвертаційних центрів в якості винагороди.
В ході обшуків оперативники вилучили 14 печаток фіктивних фірм, комп’ютери і мобільні телефони, а також бухгалтерські документи. Заарештовано 1,2 млн грн на рахунках фіктивних фірм і ще 2,2 млн грн на ліміт оплати ПДВ.