Одесу прикрасили дві нові котячи скульптури

1
97

Дві нових котячих скульптури з’явилися сьогодні на вулицях Одеси.

Один вусатий-смугастий дереться по стіні будинку № 4а на початку Деволановского узвозу, якраз над входом в одеський музей спорту. Друга скульптура прикрасила Новий ринок – вона зображує знамениту Базаріну, господиню м’ясного корпусу, яка важила 18 кг. Її рекорд досі не побито.

«Цю кішку знає вся Одеса, легендарна Базаріна, чорно-біла господиня ринку, – розповіла автор обох скульптур Тетяна Штикало. – Було дуже цікаво її ліпити. Я знайшла матеріали про неї, портрет, за яким і ліпила. Вона сидить біля м’ясного корпусу, сита і задоволена – справжня господиня».

Що стосується кота на Єврейської кут Деволановского узвозу, то він повинен стати або першим, або заключним в «котячому» туристичному маршруті, який з часом з’явиться в путівниках.

«Спочатку я хотіла розмістити цього кота на будинку-стіни в Воронцовський провулку, але в підсумку вирішили тут», – розповіла Тетяна.

«Проект масштабний, – розповів один з авторів ідеї Анатолій Кавун – Ми взяли за основу вроцлавських гномів, яких можна зустріти в найнесподіваніших місцях міста. Хочемо розмістити по Одесі 30-40 найрізноманітніших котів і створити ще один цікавий туристичний маршрут».

Обидві скульптури виконані з пластика, щоб не провокувати мисливців за металом.

Ще одного кота, створеного Тетяною, повинні встановити біля входу у Всесвітній клуб одеситів на Маразліївській. Це буде кіт Жванецького, який сидить на легендарному портфелі великого сатирика.

«Це портрет портфеля і портрет кота Морріса, з яким Михайло Михайлович нерозлучний, – розповіла Тетяна. – Обидва ліпилися з натури».

Статуї котів встановлені в рамках проекту «Місто скульптур», який фінансується за рахунок «Громадського бюджету».