Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY) – одна з найвпливовіших літературних організацій в світі – відзначила одеського письменника Володимира Рутковського за його повість «Гості на мітлі», повідомляє Департамент культури і туризму Одеської міськради.
IBBY опублікувала свій перелік пошани «Honour List 2018», куди були поміщені видатні і недавно видані твори. Володимир Рутковський – письменник, відомий своїми книгами в стилі «фентезі» – посів одне з почесних місць в цьому переліку.
Книги письменника неодноразово отримували літературні премії. Його історичний роман «Сині Води» в 2011 році став лауреатом премії «Книга року Бі-Бі-Сі». За однією з них навіть зняли фільм: «Сторожова вежа» стала надбанням українського кінематографа і полюбилася дітям в 11 країнах світу.
Відзначимо, що Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги складається з понад сімдесяти національних секцій та має соціальний статус ЮНЕСКО і ЮНІСЕФ. IBBY активно сприяє міжнародному взаєморозумінню за допомогою дитячої літератури.