Одеські пляжі очистять, а сточні води будуть використовувати для потреб міста

0
100

В Одесі розробляють проект використання води з дренажних систем для технічних потреб. Таким чином планують не тільки очистити пляжі від потенційного забруднення, а й заощадити на технічній воді. Про це розповіли в прес-службі муніципалітету.

Згідно з міською цільовою програмою охорони навколишнього природного середовища передбачено розробку техніко-економічного обґрунтування проекту використання дренажних вод для виробничо-господарських цілей міста.

Дренажні води – частина природних вод, яка через систему споруд скидається в море. Обсяг, що скидається в море на ділянці від СРЗ до мису Великий Фонтан, становить 12 млн. куб. м. в рік. Дослідження, проведені в кінці 90 років, дозволяють віднести їх до потенційних джерел забруднення акваторії пляжів”, – відзначили в мерії.

Вода з дренажних галерей відводиться штольнями, закладеними в найбільш низьких точках. Гідротехнічні споруди включають 12 штолень, з яких дренажні води скидаються в море, за лінію хвилерізу потрапляє тільки 17% від сумарного скидання. Також воду зливають у море за трьома випусками в районі Аркадії, 10-й і 16-й станцій Великого Фонтану.

У муніципалітеті планують вирішити проблему скидання потенційно небезпечних вод декількома способами. Серед них – відведення дренажних вод з прибережної зони за її межі, використання дренажних вод для господарської діяльності в якості технічної води і їхнє доочищення.