Одеська область в аутсайдерах зі створення прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу

0
18

Одеська область посіла одне з останніх місць в Україні за кількістю створених прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу. Ці дані було оприлюднео на селекторній нараді облдержадміністрації з главами районів.
Зокрема, за 2016 рік прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу було створено лише 11. Повідомляється, що за три роки в області показник створення прийомних сімей  зменшився в чотири рази. Більш того – в минулому році було 16 випадків, коли дітей повертали з прийомних сімей в інтернати.

“Я раджу головам РДА вивчити законодавчу базу, вона дуже суттєво змінилася. Треба приділяти увагу якісному відбору кандидатів на усиновлення. Звичайно, якщо дуже уважно підходити, то ми жодного не знайдемо. Але так не можна, щоб у 2013-му створили 44 сім’ї, а в минулому лише 11. Але і якість відбору не повинна страждати. Той відсоток повернень, який у нас є, свідчить про погану якість відбору. Беріть під особистий контроль питання створення прийомних сімей та будинків сімейного типу. У нас один з найнижчих показників в Україні ! “, – зазначив заступник голови ОДА Сергій Колебошин, який курує соціальну сферу.
Також наголошується, що ситуація, що склалася пов’язана і з нестачею кадрів на місцях. У деяких районах досі не призначили голів РДА. Так, в Ширяєвському районі майже півроку немає керівника місцевої адміністрації, а за законом саме він відповідальний за надання статусу дитині, введення її в нову родину або встановлення опіки. В інших районах не можуть укомплектувати штат служби у справах дітей.

“У нас є такі райони, де ситуація на межі катастрофи! В Захар’євскому районі більше року вільна вакансія начальника служби. В Білгород-Дністровському районі теж катастрофічна ситуація була до недавнього часу. Так, тільки що призначений начальник, але на 15 тисяч дитячого населення працює фактично чотири фахівці “, – зазначила начальник Служби у справах дітей ОДА Алла Кирияк.