Одеська мерія не буде створювати свою швидку допомогу, замість цього відродять невідкладну допомогу

0
19

Одеська міськрада не має наміру створювати муніципальну швидку допомогу, як пропонували деякі депутати. Замість цього при центрах первинної медико-санітарної допомоги відродять невідкладну допомогу.

Для них закуплять автомобілі, розповів на засіданні депутатської комісії з питань охорони здоров’я директор міського департаменту Євген Григор’єв.
Невідкладна допомога буде виїжджати до громадян, які потребують медичної допомоги, але не екстреної: на підвищену температуру, тиск і так далі. Зараз цим займається швидка, але її від непрофільних викликів планують звільнити.

Служба невідкладної медичної допомоги існувала за радянських часів. У поліклінік тоді були машини, і терапевтів по черзі знімали з прийому, щоб вони виїжджали на невідкладні виклики.

Віце-мер Світлана Бедрега запевнила депутатів, що кошти на відтворення невідкладної допомоги в муніципальному бюджеті є.

Самі центри медико-санітарної допомоги будуть об’єднувати. Зараз їх 11, а буде п’ять. Кількість амбулаторій та сімейних лікарів залишиться незмінним, адреси теж не зміняться. Скоротиться лише адміністративний персонал.