У понеділок, 29 травня, одесити провели збори мешканців, на яких обрали представників від кожного будинку для переговорів з муніципалітетом, а також постановили вимагати від мера відмовитися від планів забудувати їхнього двору.
Новобудову планують ”увіпхнути” в невеличку ділянку між будинками за адресою: Ільфа і Петрова, 10а і 10б, Академіка Глушко, 30/2, і Небесної сотні (Жукова), 89а
«Тут просто ніде будувати будинок, – обурюється одеситка Вікторія, – це місце зайняте єдиним дитячим майданчиком та єдиним проходом до школи, деревами, врешті-решт!»
«Ми не хочемо жити вікна у вікна з будмайданчиком, – вторять Вікторії її сусіди. – Є ж якісь норми, що визначають відстань між будинками. Наші будинки побудовані при Союзі, якби була можливість поставити їх щільніше так би й зробили, але навіть тоді нам залишили невеликий двір, який тепер хочуть відібрати! ».
Ініціативні одесити вже зібрали майже вісім сотень підписів своїх сусідів, під зверненням до міського голови. Так само й листи було адресовано голові комісії з питань планування забудови Миколі Крикливому і Народному депутату Едуарду Матвейчуку (мажоритарщику від Київського району).
«Нехай Труханов сам приїде і подивиться, де тут можна будувати будинок! – вимагають мешканці. – Може його обманюють? Намалювали в «фотошопі» проект і кажуть, що поміститься! ».
Якщо рішення виконкому не буде скасовано, одесити здатні на найрадикальніші заходи. Починати збираються з малого – поки люди готуються на кілька годин перекрити рух по проспекту Академіка Глушка.
Цікаво відзначити, що у жителів мікрорайону вже є успішний досвід боротьби за цей самий двір проти міської влади. Старожили розповідають, як на початку 90-х, їм вдалося оскаржити в прокуратурі рішення ще радянського виконкому Міськради про будівництво в їхньому дворі підземного гаража. Як трофей тих часів, одесити з гордісттю показують копію прокурорського рішення, що визнає незаконним рішення депутатів.