Станом на 1 травня 2019 року, в Одесі офіційно зареєстровано 1 млн 14 тисяч осіб. Про це сьогодні на апаратній нараді в мерії повідомила директор департаменту надання адміністративних послуг Євгенія Абрамова.
Як зазначає чиновниця, на даний момент Одеса зберігає статус міста-мільйонника і з кожним роком офіційна цифра городян зростає. Для порівняння, станом на квітень 2016 року, коли центр надання адміністративних послуг став органом реєстрації місця проживання, зареєстрованих було 1 млн 9 тисяч осіб.
Ситуація з реєстрацією переселенців, зі слів Абрамової, залишається незадовільною. У центри надання адмінпослуг внутрішньо переміщені особи на реєстрацію приходять тільки, коли вони отримають власне житло в Одесі, в іншому випадку вони не дуже мотивовані реєструвати місце навіть тимчасового проживання. В управлінні соціального захисту повідомили, що на сьогоднішній день офіційно на обліку числиться 38 000 переселенців, однак фактично їх набагато більше. Співробітниками відомства не раз проводилася роз’яснювальна робота з громадськими організаціями, які працюють з переселенцями, про те, що при реєстрації державні пільги і компенсації не втрачаються, але на ситуацію докорінно це не вплинуло.
Відзначимо, що в Одесі за станом на 1 грудня 2018 року було зареєстровано 1 млн 12 тисяч чоловік. Тільки лише в грудні минулого року в Одесі зареєструвалося 1200 осіб. Це закріпило статус міста-мільйонника. Разом з Одесою до складу міст з мільйонним населенням входять Київ і Харків. Наше місто посідає третє місце, так як Дніпро втратив свій статус в 2018 році.