В Одесі, на вулиці Преображенській від Пантелеймонівській до спуску Маринеско хочуть відокремити трамвайне полотно від решти проїжджої частини. Таким чином трамвай за маршрутом «Північ-Південь» зможе проїхати весь шлях від селища Котовського до Таїрова за 45 хвилин.
Про це сьогодні йшлося на засіданні депутатської комісії з питань транспорту, дорожнього господарства, зв’язку і морськогосподарського комплексу.
Заступник директора «ОГЕТ» Вадим Ісаєв повідомив, що є кілька варіантів обмеження проїзду по трамвайних коліях: установка міні-півсфер або металевих обмежувачів, як в Стамбулі.
Глава департаменту транспорту Олександр Ілько розповів, що якщо цю смугу відокремлять, то трамвай не буде застрягати в пробках.
Однак, деякі депутати були «проти», аргументуючи це тим, що місто стане в пробках, автомобілістам ніде буде залишати транспорт.
Після обговорення проект відправили на доопрацювання, щоб виконати візуалізацію з “кишенями” для маршруток, велодоріжками і місцями стоянки службового транспорту.
«Проїзд повинен бути зручним і швидким. З урахуванням того, що йде велике фінансування, потрібно, щоб трамвай проїжджав весь шлях за 45 хвилин. Однак це можливо, якщо не буде колапсу. На цьому відрізку трамвай втрачає півгодини », – зазначила Олена Фокіна.