Міськрада намагається заборонити волонтерам допомагати дітям без батьківської опіки

0
16782
Соціальні мережі «підірвав» офіційний лист служби одеської міськради з прав дітей на ім’я директора депортамента охорони здоров’я одеської облгосадминістраціі В.О. Полясного.
Якщо коротко, представники мерії просять заборонити доступ волонтерів до дітей без батьківської опіки, що по суті робить порятунок життя і здоров’я малечі практично неможливими. При цьому чинуші з мерії в якості підстави наводять «закон про захист персональних даних». По суті ж, як вважають люди, що висловилися в коментарях, Служба у справах дітей Одеської міськради намагається приховати наслідки своєї некомпетентності і гнітючих провалів в роботі, заборонивши волонтерам допомагати дітям і викладати в соцмережі звіти про виконану роботу. Копію листа виклала сьогодні на своїй сторінці в Фейсбук голова волонтерської організації «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.
«Для початку хочу позначитися, що я спеціально почекала день, щоб не фонтанувати образою і злістю, яка захопила мене після прочитання отриманого листа. І відзначити, що теоретично розумію, що є правила закони, що потрібно бути гнучкими. але…
Передісторія.
Всі знають, що багато наших підопічних позбавлені батьківського піклування. Так буває в житті… хтось з батьків просто забуває приїжджати в лікарню, хтось позбавлений прав. Є підопічні з притулків і дитбудинків. Я не знімаю жалісливі відео з подробицями і завжди намагаюся робити фото не прямим ракурсом. Іноді, як в історії з “трьома поросятами”, я взагалі фотографую зі спини, розуміючи що попереду позбавлення прав, усиновлення і тд.
Я знаю, що нам довіряють, але я також знаю, що якби ми багато років не робили фото то і групи б не було, не було б такої довіри, не було б можливості стільки зробити… люди хочуть бачити, що їхня допомога доходить до адресатів. Я також розумію, що і серед волонтерів, бувають неадекватні, які хочуть фотографувати “пачку памперсів на голові у дитини і ще й прізвище і ім’я і що-небудь з історії хвороби”, але ж це можна регулювати…
Але більше мене вбила друга частина листа, в якій чорним по білому написано-Обмежити відвідування …
А те що таких діток повинні супроводжувати в лікарнях, але в притулках і дитбудинках не вистачає працівників – забули. А те, що не вистачає рук в лікарнях- забули. А те, що в лікарнях годують однією кашею – забули…
На фото наші підопічні. У мене питання – що ми робили поганого, коли приходили і читали книги, розвішували з ними картини або просто коли приходимо погодувати?
Я подзвонила в департамент охорони здоров’я та дякую його голові – відреагував відразу адекватно. Дякую лікарям, за слова підтримки і розуміння. Але лікарі люди підневільні і якщо скажуть НЕ допускати – повинні будуть виконувати.
У мене питання до служби у справах дітей – якщо ми і такі як ми, підуть з лікарень, хто буде допомагати лікувати, годувати і т.д.?
Або так і будемо продовжувати в 21 столітті жити за буквою закону (навіть коли він написаний в “19 столітті” і суперечить всім законам логіки враховуючи положення в країні) і робити вигляд, що “у цих дітей все є і лікарнях все є”…
Дуже прикро», – написала волонтер.
З боку області  офіційної реакції на лист відправлений одеськиою міською владою поки немає. Однак сам лист вже сколихнув громадськість, одесити налаштовані надати цьому кричущому фактові політики подвійних стандартів широкого розголосу, про що свідчать численні коментарі.
Є думки, що цей лист має навести відповідні служби на думку про перевірки діяльності голови департаменту у справах дітей Одеської міськради Ірини Домаскіної і її команди.
Одеський Дайджест буде стежити за подальшим розвитком подій.