Бушанській скельний храм

Вінницька область, Ямпільський район.

Бушанский скальный храм
Бушанській скельний храм

Барельєф на стіні скелі в заповіднику «Буша» з моменту відкриття в 1824 році є темою дискусій вчених. На гіллястому дереві без листя сидить птах, схожий на півня. Під деревом зображена людина, яка молиться на колінах, а позаду людини на невеликому узвишші стоїть олень. Між ними, у верхній частині твору, розташована прямокутна рамка, напис в цій рамці тільки недавно вдалося відновити: «Азм єсмь Миробог, жрець Ольгов».

Бушанский скальный храм
Барельєф на стіні скелі

Вчені губляться в здогадах щодо часу створення видовбаної на камені картини (існують версії від I до XVI століття нашої ери), авторства і значення зображених на ній живих і неживих предметів.

Оконські джерела

Волинська область, Маневицький район.

Оконские источники
Оконські джерела

Майже в центрі озера Окніще розташовані два потужних джерела карстових вод. Вода виходить з-під землі зі значним тиском, утворюючи на поверхні озера два куполоподібних фонтану. Температура води цілий рік однакова – майже 9 ° С, навіть у суворі зими озеро не замерзає. Особливістю води є те, що вона не піддається газування. Згодом джерела утворили невелике озеро глибиною 3 м та площею 0,5 га.

Мавринська площа

Дніпропетровська область, Павлоградський район.

Мавринський площа являє собою комплекс валів, які мають правильну рельєфну форму. З висоти пташиного польоту площа нагадує форму павука. У центрі цієї споруди знаходиться насипне коло, в середину якого ведуть три «входа» та довги хвилясти вали на зовнішньому кордоні кола.

Мавринская площадь

У день весняного рівнодення сонце заходить за горизонт якраз по центру однієї з западин – приблизно так само, як та в Стоунхенджі. Деякі вчені припускають, що степова площа є давньою обсерваторією.

Соледарське озеро

Донецька область, м Соледар.

Соледарське озеро
Соледарське озеро

Маленьке озеро на місці соляної шахти є джерелом аномальних явищ. Місцеві дайвери встановили, що чим глибше опускатися на дно озера, тим більше піднімається температура його води. На поверхні вода зазвичай не прогрівається більше 20-25 ° С, але на глибині 4-6 метрів температура піднімається до 30-40 ° С, а ще глибше вода стає схожою на «рідке скло» та практично непрохідною для аквалангістів.

Соледарське озеро
Соледарське озеро

Кам’яне Село

Житомирська область, Олевський район.

Урочище – це скупчення великих валунів, які займають близько 15 гектарів лісу, та є одним з найзагадковіших місць України. Існують дві гіпотези виникнення урочища. Згідно з однією, 20 тисяч років тому валуни були принесені льодовиком, згідно з іншою – вони є залишками підніжжя древніх повністю зниклих гір, оголеними льодовиком від ґрунтових нашарувань.

Кам'яне Село

Багато каміння обрисами нагадують сільські будинки, тут є своя «площа» зі «школою», а також «церква».

Кам'яне Село
Кам’яне Село

Синє озеро

Закарпатська область, Мукачівський район.

Розташоване глибоко в лісі на відстані чотирьох кілометрів від села Синяк.

Синє озеро
Синє озеро

Озеро вулканічного походження, в ньому є 2 воронки – вважається, що це кратери стародавнього вулкана, заповнені водою. Його живить сірчаний джерело. На плаваючих стеблах очерету осідає сірка. Вона дає синювато-блакитний відтінок воді, від чого та пішла назва. Вода в Синьому озері насичена сірководнем, тому в ній не водяться ні риби, ні земноводні, ні комахи.

Далi буде….