Військову академію Одеси перевели на харчування за стандартами НАТО

0
48
Про це повідомив начальник Центрального управління продовольчого забезпечення Збройних сил України полковник Микола Куклюк.
Тепер вуз годує не залучена комерційна організація, як було останні сім років, а штатні кухарі. У ньому відремонтували столові і склади, обладнали за останнім словом техніки кухню.
Продовольча норма, каталог, складається з трьох з половиною сотень компонентів, починаючи від зеленого горошку і закінчуючи охолодженим лососем (використовується в рецептурі дієтичного харчування). Курсанти можуть вибирати з двох-трьох страв і напоїв: роздача організована за принципом шведського столу.
Перехід Збройних сил на нову систему харчування відіб’ється і на держзамовленні для одеської академії: в цьому році на спеціальність «Продовольче забезпечення підрозділів (частин, з’єднань)» надійде в два рази більше абітурієнтів, ніж в минулому.
Нагадаємо, в минулому році харчуватися по-новому почали 23 військові частини, в яких служить більше 10 тисяч осіб. Серед них є кілька одеських, зокрема Західна військово-морська база і 37-й полк зв’язку ВМСУ.
Українські Збройні сили перестали готувати самі для себе в 2007 році, коли Міноборони керував Анатолій Гриценко. Відомство уклало тоді договори з приватними структурами, які з тих пір годують наші армію і флот. Військові частини, які дислокуються в Одесі і області, десять років забезпечує харчуванням фірма «Артек-Союз».
У 2016 році уряд дозволив Міноборони самостійно купувати продукти харчування за затвердженим каталогом. Останній включає 348 позицій, і МО має право самостійно вносити в нього зміни, а також визначати, які військові частини будуть харчуватися за допомогою фірм-аутсорсеров, а які – за допомогою штатних кухарів.