Ботанічний заказник місцевого значення «Мис Малий Фонтан» пропонують створити в Одесі біологи.
Метою заказника стане збереження виявлених популяцій раритетних видів, повідомили в Нижньодністровському національному природному парку, працівники якого нещодавно зробили наукове обгрунтування створення такого об’єкта.
Площа майбутнього заказника становить 0,452 га. Йдеться про ділянку на краю мису, який знаходиться на території Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовског морів.
На ньому ботаніки виявили 78 видів рослин з 68 родів 26 родин. Присутні 6 видів рослин, занесених до Європейського Червоного списку, Червоної книги України, Червоної книги Чорного моря і Червоного списку Одеської області зі статусом «рідкі» і «недостатньо вивчені». Це цибуля крапчаста, піщанка Зоза, Кольрауш побегоносна, гадюча цибуля, птицемлечник Буше, смілка (вушанка) Полиннікова.
«Проектуваний заказник може грати роль елемента екологічної мережі серед урбанізованої території та служити полігоном для вивчення сучасного флорогенеза», – вважають в Нижньодністровському парку.
Відповідно до закону, рішення про організацію чи оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення приймає обласна рада.