З 9 по 30 листопада 2017 року на території міста Одеси та Одеської області проводяться профілактичні заходи в рамках програми «Трікстер», спрямовані на запобігання вчиненню правопорушень, пов’язаних з шахрайським заволодінням грошовими коштами громадян з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Сучасні шахраї використовують можливості Інтернету для власного збагачення і вигадують все нові способи, щоб ввести користувачів в оману і заволодіти їхніми грошима.
Часто шахраї надсилають листи від імені благодійних організацій або людей, яким потрібна допомога. Хоча посилання можуть належати реальним благодійним фондам, реквізити для перерахування коштів відносяться до шахраїв. Якщо ви дійсно хочете допомогти, знайдіть адресу організації, зателефонуйте туди і дізнайтеся, як можна перерахувати кошти.
Також, багато громадян скаржаться на інтернет-аукціони, коли вони перераховують гроші за товар на банківський рахунок, а товар не отримують або приходить зовсім не те, що вони замовляли.
«Щоб не стати жертвою Інтернет-шахраїв, будьте обережні, не довіряйте пропозиціям про швидке збагачення, при здійсненні покупок через Інтернет, користуйтеся тільки перевіреними Інтернет-магазинами» і придбайте такий товар, розрахунок за який можливий після його отримання, коли ви зможете побачити і перевірити його якість», – підкреслив начальник Балтського відділу поліції полковник поліції Олександр Нємцев.
Шановні громадяни! Якщо ви стали жертвою злочинів, скоєних в Інтернет-мережі, або володієте будь-якою інформацією, повідомляйте до Балтського відділку поліції за адресою: .. Балта, вул. Поштова, 23 або за телефонами: (04866) 2-28-02, 102.
За інформацією прес-служби Балтського відділу поліції ГУНП в Одеській області