Другий чемпіонат зі швидкісної стрижці овець пройшов днями у селі Виноградівка Арцизького району.

За звання кращого боролися три десятка стригалів з Арцизького, Болградського, Ізмаїльського, Тарутинського і Татарбунарського районів області. Кожен майстер працював з двома вівцями, намагаючись не тільки випередити суперників по швидкості, але й обстригти тварин максимально акуратно, щоб не поранити їх та отримати руно цілком.

Серед стригалів була і єдина в Україні жінка, освоїла цю професію, – мешканка Задунаївка Арцизького району Зінаїда Стоян Данев. Вона розповідає, що її персональний рекорд – 70 обстрижених овець за раз.

Перше місце зайняв Віталій Бузган з Саратського району, срібло у Івана Мунтяну з Арцизького району. Третій – Руслан Текменжі з Татарбунарського району.

Стрігалі змагалися на щорічному фестивалі «Vinogradovka Country Fest». Крім чемпіонату зі стрижки, там пройшов конкурс краси «Гламурная вівця» (серед тих-таки парнокопитних) і кілька турнірів з різних видів спорту: кінні скачки, перегони на бричках, змагання з вільної боротьби, армрестлінгу, гирьового спорту і так далі. Гостей фестивалю годували стравами болгарської та молдавської кухонь.

Крім того, в Виноградівці встановили національний рекорд України з наймасовішого виконання болгарського національного танцю – хору. Одночасно танцювало більше 300 осіб.

Фестиваль закінчився концертом, на якому, зокрема, виступила відома співачка Ольга Полякова.

Фото Alexander Khapatnyukovsky і Павла Колосова