В Одесі відкрили пам’ятник виноробу Таїрову

0
20
Представники вірменської діаспори, власники будки з шаурмою на площі Таїрова в однойменному житловому масиві Одеси встановили там пам’ятний знак на честь видатного вірменського виноградаря.
Пам’ятник з написом “Площа Таїрова” і короткою біографією В.Г.Таірова розташований поруч із кіоском з фаст-фудом і зроблений в традиційному вірменському стилі.
Скульптором пам’ятника став Авнан Манукян.
Пам’ятник був освячений представниками Вірменської церкви.
Довідка: Таїров, Василь Геворкович (2 листопада 1859 – 23 квітень 1938 г.) – вірменський і радянський учений, професор. Доктор сільськогосподарських наук, винороб і благодійник, засновник першого науково-дослідного закладу в галузі виноградарства і виноробства (нині – Національний науковий центр “Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова” Національної академії аграрних наук України), смт. Таїрове Одеської області.
Він поклав початок створенню вітчизняної наукової школи виноградарства і виноробства. Вважається одним з фундаторів шампанського виробництва в колишньої Російської імперії і Радянському Союзі.
На честь винороба названий найбільший житловий масив в Одесі, площа, а також селище міського типу Таїрове під Одесою, де розташовується Інститут виноградарства.