В Ізмаїлі Одеської області неплатники аліментів будуть мести вулиці і прибирати кладовища

0
98
Новий вид покарання для неплатників аліментів – суспільно-корисні роботи – почне діяти в Ізмаїлі. Недобросовісні татусі, які не беруть участі в утриманні своєї дитини, будуть примусово працевлаштовані за рішенням суду на комунальні підприємства міста – в «Житсервіс», водоканал або ритуальну службу. Про це повідомляє «БессарабіяINFORM».
Нагадаємо, з 6 лютого поточного року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів». Змінами внесений новий вид покарання – суспільно-корисні роботи. Це має бути некваліфікована праця, який обов’язково  буде оплачуваною. Організувати ці роботи зобов’язали органи місцевого самоврядування.
Виконком міської ради Ізмаїла визначив перелік комунальних підприємств, на які будуть працевлаштовані злісні неплатники аліментів – це КП «Житлосервіс», ІПУВКХ і міська ритуальна служба.
«Це буде робота, яка не потребує спеціальної підготовки – прибирання парків, кладовищ, озеленення, фарбування і таке інше», – уточнив мер Андрій Абрамченко.
Відповідно до закону, аліментники, які більше півроку не платили гроші на утримання дитини, повинні відпрацювати від 120 до 240 годин з розрахунку не більше 8 годин на день. Потім їх зарплата перераховується до виконавчої служби, яка справедливо розподіляє ці гроші між робочим і його колишньою сім’єю, де виховується дитина.
За ухилення від виконання суспільно-корисних робіт порушнику світить 15 діб арешту.