Річкові перевезення на лінії Ізмаїл – Тулча стануть реальністю

0
7
pressa.od.ua

Чергові два великомасштабні інфраструктурні проекти, представлені Ізмаїлом на конкурс в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020», визнані переможцями і будуть реалізовані до 2022 року. Один стосується боротьби з організованою злочинністю і співпрацею поліції через прикордонні центри на кордоні Румунії та України.
А другий – направлений на відновлення регулярного пасажирського сполучення між Ізмаїлом та Тулча і поліпшення товаро- та пасажиропотоку по міжнародній поромній переправі Ісакча – Орловка.

Проект № 1 – «CBC – Safety – профілактика і боротьба з організованою злочінністю і співпраця поліції через прикордонні центри на кордоні Румунія – Україна»
Партнери – муніципалітет і інспекторат поліції Тулчі, а також Головне управління Національної поліції Одеської області і виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради (Ізмаїл – головний партнер).

Загальний бюджет проекту – 1 443 250 євро, з якого бюджет Ізмаїла – 474 000 євро (частка співфінансування – 10%).
Термін реалізації проекту – 24 місяці.

Проект покращить оперативне співробітництво і обмін даними між підрозділами поліції, прикордонної поліції та місцевими підрозділами поліції України та Румунії.
Метою виявлення та вжиття заходів по боротьбі з організованою злочинністю, які впливають на безпеку обох країн.

Проект має інфраструктурну складову (394 000 євро).

pressa.od.ua
Проект №2 – «CB Connect-Trans – розвиток интермодального транскордонного сполучення за маршрутом Ісакча – Орловка – Ізмаїл -Тульча»

Спрямований на відновлення регулярного пасажирського сполучення між Ізмаїлом та Тулча і поліпшення товаро- і пасажиропотоку по міжнародній поромній переправі Ісакча – Орловка.
Партнери проекту – муніципалітет Ісакчі (головний партнер) і рада Тулчі, а також Орловська сільська рада (Україна) і виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради.
Загальний бюджет проекту – 2 297 548, 41 євро, з якого бюджет Ізмаїла – 747 500 євро (частка співфінансування – 10%).
Термін реалізації проекту – 24 місяці.

pressa.od.ua
Проект передбачає будівництво в межах набережної Луки Капікраяна (понтон № 4) сучасної стоянки маломірних суден приблизно на 12 місць (290 000 тис. Євро – включаючи проектно-кошторисну документацію та експертизу), а також капітальний ремонт під’їзної дороги до морвокзалу з облаштуванням парковки автотранспорту в районі рибзаводу (до 98 000 євро) і закупівлю 2 суден (на 10 і на 30 місць) для здійснення регулярного пасажирського сполучення (192 000 євро).

Загальна сума інвестицій Ізмаїла – 453 000 євро.