Одеський університет – п’ятий у рейтингу вузів України

0
2041

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова посів п’яте місце у рейтингу українських вузів, складеному видавничої службою «УРАН» на замовлення сайту Освіта.ua.

Рейтинг ґрунтується на показниках бази даних SciVerse Scopus, яка є інструментом для відстеження цитованості статей, опублікованих вузами і їх співробітниками в наукових виданнях.

Всього в базу даних включено 162 вищих навчальних закладів України. У рейтинговій таблиці вони ранжовані за так званим індексом науковою продуктивністю Хірша, який обчислюють на основі розподілу цитувань робіт.

Найвищий індекс Хірша серед університетів України мають Київський національний університет імені Шевченка – 84 (79 в попередньому рейтингу), Харківський національний університет імені Каразіна – 65 (60), Львівський національний університет імені Франка – 55 (50) і Чернівецький національний університет імені Федьковича – 54 (51). Одеський університет, як і в минулому році, п’ятий – 53 (50). З 2016-му, нагадаємо, він був четвертим, а в 2015-му – третім.

У першій десятці більше немає жодного одеського вузу. Одеська національна академія харчових технологій займає 29 місце, Одеський національний політехнічний університет – 34-й, Одеський національний медичний університет – 39-й.