ДП “Одеський авіаційний завод” розробив новий легкий літак Y1 “Дельфін”. Про це повідомили в прес-службі ДК “Укроборонпром”, куди входить завод.
Малий літак Y1 “Дельфін” може виконувати цілий спектр завдань, від початкової підготовки пілотів, як військової, так і цивільної авіації, до патрулювання і моніторингу.
Літак, оснащений французьким двигуном, може досягати швидкості до 385 км/год. При цьому він має можливість здійснювати фігури вищого пілотажу, що робить його актуальним для спортивних змаганнь легкомоторних літаків.
Літак “Дельфін” має чотири місця – місце пілота і трьох пасажирів або членів екіпажу, в залежності від необхідності. Тому він може бути також використаний як “бізнес-джет” або “повітряне таксі”. У прес-службі відзначили, що при підготовці курсанти і пілоти, під наглядом інструктора, проходять тренування на спеціальних двомісних навчальних літаках, які легше в управлінні і дозволяють коригувати помилки учня.
На сьогодні навчання проводяться на літаках L-39, вони є основним навчально-тренувальним літаком Повітряних Сил України. Ці літаки вироблялися чеською фірмою Aero Vodochody і проходять планову модернізацію до рівня М1А і М1 на “Одеському авіаційному заводі”.
ДП “Одеський авіаційний завод” спеціалізується на відновленні і модернізації винищувальної і навчально-тренувальної авіації, комплексному ремонті авіаційних двигунів і виготовленні агрегатів для літаків.