Одеська влада очікує триразове зростання виробництва електроенергії в регіоні до 2021 року

0
20
В Одеській обласній державній адміністрації прогнозують триразове зростання виробництва електроенергії в регіоні до 2021 року за рахунок роботи сонячних електростанцій. Про це повідомили в прес-службі ОДА.
За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності ОДА Антона Шалигайло, наразі виробництво сонячної електроенергії складає 4,7% від загального електроспоживання регіону, а саме – 300 млн кВт / годин на рік.
«За 4 роки його планують збільшити до близько 1 млрд кВт / годин. Зараз по так званому «зеленому» тарифу в регіоні працюють 15 об’єктів сонячної енергетики. Такий тариф є механізмом, що заохочує населення виробляти електроенергію з альтернативних джерел. По ньому держава закуповує електроенергію у приватних осіб», – зазначив Шалигайло.
Директор додав, що оцінка потенціалу сонячної електроенергетики до 2021 року в Одеській області складає близько 500 мегават. Досягнення такої потужності дозволить щорічно виробляти близько 660 млн кВт / годин електроенергії в регіоні, а з урахуванням вже діючих сонячних електростанцій внесок сонячної електроенергетики складе близько 1 млрд кВт / годин на рік.
Згідно з останніми даними, на материковій території України Одеська область посідає перше місце за обсягами потужності сонячних електростанцій.