До 1 вересня одесити повинні подати заяву на отримання грошей за заощаджену субсидію.
Про це на прес-конференції розповіла директорка департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради Олена Китайська.
Вона нагадала, що монетизація субсидій введена державою з 1 травня нинішнього року як заохочення за економію комунальних ресурсів. Допомога надається на опалення газом або електрикою – за 100 куб. газу або 150 квт електроенергії. Економія розраховується індивідуально і може становити від 1 до 700 грн.
За словами Олени Китайської, підприємства-постачальники вже подали списки споживачів, які заощадили субсидію. В Одесі 1745 сім’ям мають бути перераховані гроші за невитрачений газ і 9-й сім’ям – за електроенергію. Загальна сума нарахувань їм склала трохи більше 700 тис. грн. Ці сім’ї сповістили про те, що до 1 вересня вони повинні подати заяву на монетизацію в районне управління соціального захисту. При цьому слід вказати номер рахунку або поштову адресу, куди будуть перераховані гроші. 1187 сімей вже звернулися із заявою на монетизацію зекономленої субсидії на газ і 3 сім’ї – на електрику.
«Всі, хто хотів реалізувати своє право, вже його реалізували. А у тих, хто ще не дійшов до районних управлінь соціального захисту населення, залишився час до 1 вересня. І нагадую: раз це монетизація і сума перераховується людям готівкою, вони мають право витрачати ці кошти на свій розсуд. Тобто це не безготівкове перерахування як субсидії на рахунки підприємств, а персональний переказ людині і розпоряджається вона грошима на свій розсуд», – зазначила Олена Китайська.