Планована в перспективі нова залізниця, яка на пряму з’єднає Київ і Одесу, отримає колію європейського стандарту 1435 мм. Таку заяву зробив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
Розповідаючи про перспективні концесійні проекти в Україні на круглому столі, який відбувся в Києві, міністр зазначив: “Хочемо також включити в цей перелік першу концесійну залізницю, євроколію, яка з’єднає Київ і Одесу. Інтерес з боку іноземних інвесторів до цього вже є”.
Раніше міністр заявляв, що швидкісні залізничні колії можуть з’явитися в нашій країні в перспективі 5-10 років. Першими такими напрямками повинні стати Київ-Одеса і Київ-Варшава.
Міністерство інфраструктури проводить переговори з китайськими компаніями на умовах державно-приватного партнерства. Китай розглядає можливість фінансування будівництва високошвидкісної залізниці в Україні.
Відзначимо, що про необхідність будівництва нової залізниці з Одеси до Києва Володимир Омелян висловлювався і роком раніше. Омелян назвав відсутність такого повідомлення однією із значних проблем залізничної сфери на півдні країни: “Потяги йдуть по довгому маршруту – і тому “Інтерсіті” Київ-Одеса, які повинні були б долати відстань за кілька годин, йдуть 6-7 годин. Ми над цим працюємо, але, на жаль, це зовсім інші капіталовкладення, набагато більші цифри “.