Більше 60 студентів Одеського національного медичного закладу оформили фіктивні шлюби з мешканками Одеської області заради українських паспортів.
Про це  повідомила начальник управління міграційної служби в Одеській області Олена Погребняк.
За її словами, нареченими ставали мешканки сільських районів Одеської області, причому найчастіше – 50-х років народження.
Шлюби оформлялися в прискореному режимі, хоча видимих підстав для цього не було, а таку послугу на комерційній основі Мін’юст тоді ще не надавав. В результаті перевірки з’ясувалося, що підставою для прискореної процедури укладення шлюбу стали довідки про вагітність, видані літнім нареченим місцевими жіночими консультаціями.
«Виявилося, що в жіночій консультації видавали довідки про вагітність цим жінкам 1950-х років народження! Я власне кажучи, не проти, але виникає питання, як це можливо?»- цікавиться Олена Погребняк.
За словами чиновниці, такий фіктивний шлюб дозволяє іноземцю відразу отримати посвідку на проживання в Україні, а за два роки – український паспорт, в тому числі і закордонний, що надає можливість безвізових поїздок в країни Європи.
Олена Погребняк нарікає: залучити організаторів схеми до кримінальної відповідальності не представляється можливим. В крайньому випадку можна буде покарати співробітників жіночої консультації, які видали фіктивні довідки, а ось РАЦСи, які зареєстрували на їх підставі шлюб, в будь-якому випадку залишаться безкарними.