Більше 60% всіх автошляхів регіону перейдуть в управління Одеської обладміністрації

0
17

Про це повідомив керівник управління транспорту Одеської обладміністрації Юрій Кононенко.
За його словами, кошти будуть виділені з дорожнього фонду. Мова йде про 5 тисяч 530,9 кілометрів.

«Це невелика сума для Одеської області. Тому передбачено співфінансування з обласного та місцевих бюджетів. При цьому Кабмін обіцяє збільшувати зазначену суму субвенції. За два роки сума може вирости до 1 мільярда гривень на дороги в регіоні», – підкреслив Юрій Кононенко.

Відповідне фінансування доріг загального користування місцевого значення закладено в прийнятому Верховною Радою Законі про створення Державного дорожнього фонду України. Він передбачає виділення коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання місцевих доріг.

Відзначимо, на разі дороги місцевого значення знаходяться в сфері управління Державної агенції автомобільних доріг України. Загальна кількість доріг місцевого і державного значення в Одеській області складає близько 8 тисяч 318 кілометрів. Місцевих – 5 тисяч 530,9 кілометрів, з них районних – 3 тисячі 977,3 кілометрів, обласних – 1 тисяча 553,6 кілометри.

Нагадаємо, в ході позачергової сесії Одеської обласної ради депутати звернулися до президента і уряду з проханням продовжити митний експеримент, так як на думку депутатів, 470 мілйонів гривень – сума в шість разів менш ніж передбачалося отримати від митниці.