Безкоштовний мамограф для одеситів вже встановлюють, але на облаштування кабінету потрібно ще 900 тисяч

0
72

На облаштування кабінету мамографії в міській поліклініці №6 необхідне додаткове фінансування. Про це на засіданні постійної депутатської комісії міськради з питань охорони здоров’я повідомила головний лікар поліклініки Людмила Антипова.

За словами Антиповой, завдяки «Громадському бюджету» Центр здоров’я молочної залози при поліклініці отримав сучасний мамограф за майже 5 мільйонів гривень. Тепер у жителів міста з’явиться можливість абсолютно безкоштовно проходити діагностику в стінах центру, але для обладнання кабінету необхідно ще 900 тисяч.

«У приміщенні на Зоопаркової, 8 ми плануємо відкрити перший в Україні і вкрай необхідний для Одеси Центр здоров’я грудної залози. Одеса посідає перше місце із захворюваності та смертності від раку грудної залози. Це дуже страшно, але ми попереду планети всієї. На сьогоднішній день мамограф вже встановлено, до нього простягають кабелі. Кабінет з цифровим і комп’ютерним мамографом буде працювати вже на початку березня», – заявила головний лікар поліклініки №6.
За словами голови комісії, депутата міськради від «БПП» Тетяни Малихін, на ремонт приміщення, де буде встановлений мамограф, вже виділили 1,5 мільйони гривень, але тепер потрібні гроші для остаточного дообладнання кабінету. При цьому, яке саме обладнання необхідно для нового мамографічного кабінету, по ходу засідання так і не озвучили.

«Потрібно ще 900 тисяч на закупівлю обладнання для цього приміщення: це меблі і, скажімо так, необхідні для процесу матеріали», – сказала Малихіна.

У підсумку члени комісії прийняли рішення написати лист до департаменту фінансів Одеської міськради з проханням виділити необхідні кошти.