Сьогодні в мережі з’явилося відео, на якому учні з сіл Яковлівка і Степанівка Роздільняньського району Одеської області кажуть “дякую” депутату Пресману за те, що стали учасниками його програми “Канікули з Пресманом”. Зрозуміло чудово, що депутат пам’ятає про благодійність. Однак сама форма в яку було викладено “подяку” викликає огиду і почуття глибокого сорому у кожного, хто переглянув це відео. Вчителька проголошує на камеру хвалу з комсомольським завзяттям і з-під палки змушує дітей вимовляти придумані кимось вірші, що вихваляють депутата. У дітей немає ентузіазму, вони дивляться у підлогу і кривляться. Вочевидь, те що відбувається, їм не приємно. Вся сцена нагадує піонерсько-жовтенятські ранки, коли дітей змушували читати вірші про партію, “дідуся Леніна” і так далі.
Є питання до Обласного управління освіти – чи буде зжита в школах радянська система виховання? Чи потрібні системі освіти “вчителі”, які є конвеєром з виробництва “дресированих дітей”.
Редакція Одеського Дайджеста пропонує читачам самим скласти враження, переглянувши відео.

 

1 коментар

  1. Виховувати в дітях вдячність-одну з найкращих людських рис-це завдання будь-якої системи виховання, тим більше сучасної, адже все більше перетворюємося на суспільство споживачів. Діти втомлені, бо провели в дорозі більше 2-х годин. Дітей лякає камера, бо це звичайні сільські діти. Більшість з них за все літо більше нікуди не з’їздить і проведе канікули, випасаючи худобу, сапаючи город, торгуючи городиною на трасі. Зараз їм не терпиться на атракціони, бо це лише початок заходу. Подяка у них, як бачите, заготовлена, бо діти відвідуютьОдесу влітку або на новорічні свята в рамках”Канікул з Пресманом”уже не менше 6-и років, незалежно від того, наближаються вибори чи тільки відбулися. Школа відгукується на усі пропозиції, якщо вони на користь дітям, бо такі умови виживання теперішньої школи.
    Вчителька “з комсомольським завзяттям” дякує більш як 20 років усім без винятку, хто робить добро для дітей. Зверніть увагу: не для неї самої, бо вона нікому не служила і не служить, хіба дітям і державі. Особисті політичні вподобання їй не заважають, бо вона навчилася відрізняти Божий дар від яєшні. І ще вона знає: політика не закінчується, а дитинство минає швидко. І в ньому має бути радість.
    Називатися вчителем у лапках вона, повірте, не заслужила. Але судити не вам…