Директором Одеського художнього музею стане відомий художник Ройтбурд

0
42
Конкурс на посаду директора Одеського художнього музею виграв один з найбільш продаваних художників міста Олександр Ройтбурд.
Таке рішення прийняла  щойно конкурсна комісія. Творець здолав в чесній конкурентній боротьбі чинного директора Віталія Абрамова і краєзнавця Сергія Седих. Наразі Ройтбурда повинна затвердити на посаді облрада.
«Я борюся за майбутнє музею. У мене немає жодного корисливого мотиву звалювати на себе цю ношу. Навпаки, це йде врозріз з моїми особистими інтересами … Багато хто говорить що не справа художника займатися менеджментом. Так, але в музейній історії Одеси два великих майстри, Киріак Костанді та Теофіл Фраерман, були успішними директорами музеїв», – заявив художник.
Олександр Ройтбурд народився в Одесі в 1961 році. У 1983 році закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту.
У 1993 році виступив співзасновником асоціації «Нове мистецтво» (Одеса). З 1993 року працював в ній арт-директором, з 1999 по 2001 рік – президентом. Працював директором Галереї Марата Гельмана в Києві.
Активний учасник євромайдану, неодноразово ставав об’єктом критики з боку російських і проросійських ЗМІ за свою патріотичну позицію.