Депутати Одеси схвалили мільярдний кредит

0
14

При бюджеті розвитку Одеси в 2 млрд. 400 млн. і зростанні в п’ять разів сум надходжень, в мерії все ж вирішили взяти кредит в 1 млрд. грн.
На бюджетній комісії в цілому схвалили ініціативу 4 з 5 голосів (проти виявився лише Віктор Наумчак).

У своїй доповіді директор департаменту фінансів Світлана Бедрега пояснила, що сума кредиту ретельно перевірена Мінфіном, і всі дозволи отримані.

“Міністерство фінансів дозволяє брати кредити, якщо обсяг боргу не перевищує 200% прогнозного обсягу бюджету. У нас повинно бути не більше 2,6 млрд. грн. А є по кредитах НЕФКО і ЄБРР 2 млрд. 140 млн”, – зауважила вона.

У той же час, високу ставку в 17,5% вона пояснила тим, що “Укргазбанк” погодився на безподатковий кредит. Як не дивно, але найбільше обговорювали питання фінансування об’єктів ЖКГ, а відповісти на питання з приводу об’єктів дорожнього господарства так і не змогли. Представники першого управління просто проігнорували депутатів, тому пояснити, чому місто бере кредит на тротуар, не було кому.

“У нас місто потопає по коліно в багнюці по приватному сектору, а ми робимо тротуари”, – обурився депутат Олег Звягін.

За УКСу проблемним виявився будинок Руссова. На ремонтно-реставраційні роботи заплановано 61 мільйон, але крім складної юридичної ситуації виявилося, що банально немає проекту на об’єкт, тому неясно, що будуть робити, а також яка сума в цілому потрібна на першочергові роботи.

Не дали депутатам і списку фасадів, які хочуть відремонтувати на 50 мільйонів гривень. Начальник УКБ Борис Панов не зміг відповісти на всі питання, тому в результаті тривалих суперечок депутати все ж таки прийняли рішення про згоду на кредит в 1 млрд., але перелік об’єктів не затвердили.

У той же час, до сесії комісія зможе зібратися тільки 18 вересня, тобто за два дні до сесії список буде затверджений, але не встигне бути оприлюднений і детально обговорений.