Прийнято рішення про придбання електробусів для Одеси. Хоча такий вид транспорту коштує дуже дорого, кілька електробусів наше місто зможе собі дозволити.

Про це розповів директор департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Олександр Ілько.

«У 2017 році у нас було прийнято рішення про придбання електробуса. На жаль, не набули чинності технічних причин (претенденти подали неповні документи, які не дозволили провести тендер). Тому на 2018 рік придбання заплановано. Але ми ще в 2017 році для себе визначили, що майбутнє за електробуси », – сказав Олександр Ілько.

За словами чиновника, контактна мережа в Одесі дозволяє купувати електробуси. Існуючу контактну мережу можна використовувати для їх експлуатації.

«Електробус сьогодні на ринку коштує від 400 до 450 тисяч євро. Зрозуміло, що сьогодні не кожне місто може собі дозволити виділити такі ресурси. І зрозуміло, що 1 електробус не вирішить всіх проблем. Але ми сьогодні розуміємо, що повинні вирішити проблему по Балківській », – додав чиновник.

Дуже дорогим задоволенням вважає електробуси і директор КП “Одесаміськелектротранс” Дмитро манірно. Але він також, як і Олександр Ілько, назвав такі витрати виправданими.

«Якщо взяти до уваги всю мережу – це контактна мережа, це тягові підстанції, це опори, це підземні кабелю, а якщо говорити за вулицю Балківську і за Днепродорога, то ми спільно з департаментом порахували, що це набагато буде і вигідніше, і доцільніше по цих вулицях запустити електробуси, ніж створювати нову мережу », – сказав Дмитро манірно.