Боротьба з поліетиленовим сміттям почалася в Одесі

0
27
Мережа українських хімчисток KIMS оголосила про початок проекту по збору і утилізації поліетиленових пакетів.
Про це заявив на прес-конференції в Одесі гендиректор KIMS Олександр Коган.
Голова компанії відзначив, що пілотне відпрацювання проект пройде саме в Одесі, «після чого буде масштабований ще на 8 міст України, де працюють філії мережі».
«З самого початку нашої роботи ми приділяємо увагу екологічності та безпеці виробничого процесу, використовуємо новітнє обладнання та хімічні речовини, які надають мінімальний вплив на екологію. І цією ініціативою ми хочемо зробити черговий внесок в захист і збереження екології нашої країни», – підкреслив Коган.
В рамках проекту в пунктах прийому одягу KIMS будуть встановлені спеціальні контейнери для прийому поліетилену, а потім компанія власними силами проведе сортування пакетів і відправить їх на утилізацію чи переробку, що дозволить запобігти потраплянню в навколишнє середовище.
На тій же прес-конференції організатор школи сортування сміття в Одесі Олеся Крок закликала українців замислитися про розумне споживання і опікуватися сортуванням сміття, здаючи поліетилен в переробку, а не викидаючи його.
«В середньому поліетиленовий пакет використовується 20-25 хвилин. Але після того як ви його викинете, він буде розкладатися в природних умовах 100 років», – підкреслила вона.
В Одесі здавати поліетилен на переробку можна за такими адресами: вулиця Канатна, 55, площа 10 Квітня, «Сади перемоги», вулиці Люстдорфська дорога, 5, Академіка Глушка, 14/4 (ринок «Київський»), Рішельєвська, 27, Грецька, 46 і Гастелло, 50.
Для довідки. За статистикою кожен українець щороку «виробляє» 200-300 кілограмів сміття, 10-12% якого – це пластик і поліетилен. При цьому близько 95% українського сміття йде на звалища, які не відповідають необхідним нормам і вимогам. З цієї причини відходи поширюються за межі сміттєвих полігонів.