Після трагедії в таборі «Вікторія» в Одесі й по всій країні школи і дошкільні установи терміново приводять у відповідність з нормами пожежної безпеки.  Зі стін шкіл віддирається вагонка, з вікон знімають грати. Чи радіють цьому батьки? Теоретично, мали б. Але по факту у приватних розмовах вони роблять страждальницькі обличча і пояснюють, що знову весь ремонт ляже на їхні плечі.
«Ти ж розумієш, що все це ми оплатимо зі своїх власних кишень. Зараз на найближчих зборах «классуха» заспіває нам про новий ремонт»- скаржиться мені одна з мам.
Цікавлюся, чому ж батьки не запросять звіт про шкільні кошти що надані державою і зібрані батьками. Ось тут і починається найцікавіше. Виявляється, тепер після закінчення 9-го класу залишатися дитині в школі чи ні вирішує директор цієї самої школи. Теоретично, можливо, буде скликана комісія, але, судіть самі, якщо директор «наполегливо радить» не допускати учня до нового навчального року в 10-му класі, чи підуть йому на перекір завучі і методисти? Гадаю, відповідь лежить на поверхні. Теоретично ж дитина може перейти в іншу школу, але як пояснили мені навчені досвідом батьки, директори шкіл спілкуються між собою і фраза «я вам не раджу цю дитину, там дуже конфліктна мама» може перекреслити долю юного громадянина України. Чи треба казати про те, що «конфліктами» директор може вважати все що завгодно: бажання відмовитися від вивчення російської мови, небажання здавати гроші в нескінченні «фонди», вимога звітів про кошти витрачені з бюджету школи.
Проблема не обговорюється в класних чатах – їх читають, чи не обговорюється в соцмережах – можуть донести директору або класному керівникові. Кожному з батьків дорого майбутнє власної дитини, і тому вони продовжуватимуть скидатися грошима в нескінченні фонди ремонтів чого завгодно.
По суті міністерство освіти створило ще одну дуже вдалу корупційну схему. Поміркуйте самі – директор школи вирішує чи вчитися далі Вашій дитині.
В Європі та Америці це б не було проблемою. Там існує розвинений інститут коледжів, які дають гарну освіту. Людина що закінчила такий заклад може стати бакалавром права або пластичним хірургом. Наші ж реалі такі, що більш-менш пристойну освіту людина може отримати тільки закінчивши 11 класів і вступивши до вишу, інакше на тебе чекає училище. Така доля може спіткати всіх, чиї батьки боролися за свої права і відмовлялися нескінченно фінансувати бездонні діжки шкільних скарбниць.