Археологічні розкопки в Акерманськії фортеці: іспанська кераміка, прикраси, зброя

0
9
Через тиждень після початку робіт археологічної експедиції на території Білгород-Дністровської фортеці виявлені середньовічна іспанська кераміка, прикраси, предмети озброєння, уламки фресок і монети. Про це повідомив кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету Андрій Красножон.
Розкопки проходять на руїнах мечеті, збудованої, імовірно, султаном Баязидом II і християнського храму XV ст. в Акерманської фортеці. З початку роботи експедиція виявила фундамент і цокольну частину кладки мечеті, триває розчищення північно-східній частині споруди.
“Це культова споруда площею 400 кв. м. була досить значною за мірками середньовічного міста. Під мечеттю виявлені фундаменти капітальної споруди, збудованої до знаменитої турецької облоги фортеці в серпні 1484 г. Ще нижче залягають культурні шари античної Тіри, потужність яких в деяких місцях вже подолала двометрову позначку”, – повідомив Красножен.
“Але це лише початок. Протягом літа належить виконати величезний обсяг робіт. Експедиції явно пощастило з погодою і з друзями”, – висловив упевненість вчений.