Ніна Гернет народилася в Одесі 9 липня 1899 року в родині хіміка Володимира Олександрович Гернет і Олена Олексіївна Жеребко-Ротмістренко.
Ніна з самого дитинства відрізнялася невгамовною фантазією. Вона дуже часто розповідаючи сусідським дітям страшні казки. Сім’я Гернес проживала на Княжій вулиці, 12. У творчості Ніни згодом з’явиться повість, яка так і називатиметься «Діти з Княжої».
Ніна ГернетНіна дуже любила море, все літо сім’я проводила на 13-ій станції Великого Фонтану. Так само Ніна захоплювалася спортом, вона гімнастикою. У молодості їй навіть довелося заробляти на життя вчителем фізкультури.
Першою серйозною літературною школою для Ніни Гернет була участь в знаменитому одеському «колективі поетів». Як вона згадувала саме тут її вірші були схвалені. Спілкування з такими особистостями, як Ільф, Багрицький, Олеша заклало основи її літературного смаку, любов до чіткості і образності мови і строгість до себе.
Ніна ГернетНіна переїжджає до Ленінграда, виходить заміж. Тут вона викладає фізкультуру в школі, одночасно займається в Інституті сценічного мистецтва. Закінчивши режисерський факультет, була спрямована на Іжорський завод керівником агітбригади, ставила «живу газету», писала нарис про завод, який був виданий окремою книгою «Тринадцятий в світі». А ось сама Ніна Гернет привернула увагу Самуїла Маршака, який запропонував їй написати дитячу книгу. І в 1933 році вийшла повість «Три намети», накладом 50 тисяч примірників.

Ніна Володимирівна починає співпрацювати з чудові письменники і художники: Е. Шварц, Д. Хармс, Б. Житков, В. Біанкі, Е. Чарушин, В. Конашевич в той період, коли завідує редакцією журналу «Чиж».

Чиж №8 проте 1937 рік вносить корективи і Гернет звільнили з журналу.
Ще в 1935 році Гернет спробувала сили в ляльковому театрі. П’єса «Гусеня», створена разом з Т. Гуревич, виявилася вдалою. Письменниця захопилася лялькової драматургією. Починаючи з «Чарівної лампи Аладдіна», все п’єси Гернет «обкатувалися» перш за все в театрі Образцова. 30-літній співдружність з цим колективом дало п’єсами Гернет успіх і довге життя.
Сергій Образцов і інші режисери визнали п’єси Ніни Гернет класикою лялькової драматургії. У 1967 році на фестивалі в Чехословаччині п’єса «Казка про маленького Капліке» отримала 4 премії з семи. У 1971 вища нагорода чехословацьких лялькарів – золота медаль імені Йозефа Скупі – вперше присуджена іноземному автору – Ніні Гернет. У 1980 році ХІІI Всесвітній Конгрес УНІМА (міжнародного союзу діячів лялькового театру) обрав Ніну Володимирівну Гернет почесним членом. Це рідкісне відміну для драматургів.
За творами Ніни Гернет поставлені популярні дитячі фільми – «Дівчинка і крокодил», «Веселе чарівництво».
Померла Ніна Володимирівна Гернет після важкої тривалої хворобі 1 квітня 1982 року.