В Одесі Департамент екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради проводить реконструкцію пляжу для людей з інвалідністю на 11-й станції Великого Фонтану в рамках Міської програми «Рівність» на 2016-2019 роки. Згідно з проектом, цей пляж повинен стати першим, де будуть дотримані всі умови доступності, передбачені законодавством України та державними будівельними нормами.
Люди з інвалідністю можуть відвідувати п’ять пляжів Одеси, які облаштовуються за принципом «Все для всіх». У їх числі Лузанівка, Ланжерон, Дельфін, один пляж в Аркадії і 11-а станція Великого Фонтану. Останній з перерахованих вище реконструюється, щоб повністю задовольнити потребу всіх груп людей з інвалідністю в повноцінному відпочинку на морському узбережжі міста Одеси.
У тому числі на ньому вже встановили сучасний тактильний пандус, виконаний з нержавіючої сталі з антиковзаючим покриттям. Частина пандуса занурена в воду, що дозволяє людям з інвалідністю безпечно і зручно скупатися в морі. Заміна пандуса тільки один з безлічі пунктів, що вже зробили і, що зроблять в майбутньому.

– Кожен день ми робимо колосальну роботу, перетворюючи і покращуючи пляж для людей з інвалідністю. Наш обов’язок – створити рівні умови абсолютно для всіх відпочиваючих, в даний час пляж – одна із сходинок до досягнення цієї мети, – зазначив віце-мер Одеси Олесь Янчук.

Проектом реконструкції передбачено встановлення контрастних інформаційних табличок для слабозорих людей з порушеннями слуху та мовлення; контрастна маркування та написи шрифтом Брайля, звуковий орієнтир біля сходів.
Крім того на сьогоднішній день завершено підведення на пляж зовнішніх мереж водопроводу, каналізації і електропостачання. Закінчуються земляні роботи, які дозволять приступити до будівництва другого туалету та медичного пункту. Також на ньому створюють місця для автотранспорту маломобільних груп населення в безпосередній близькості від сходів на пляж. Для підтримки безпечного відпочинку передбачені камери схову і пункт охорони.

У той же час комунальним підприємством «Узбережжя Одеси», яке здійснює утримання пляжу для людей з інвалідністю на 11-й станції Великого Фонтану, проведена поточна підготовка пляжу, яким з початку курортного сезону 2019 користуються всі групи людей з інвалідністю.