На Одеському кінофестивалі представлять фільм про анексію Криму

0
36

На Одеському міжнародному кінофестивалі (ОМКФ) відбудеться світова прем’єра фільму «Черкаси» режисера Тимура Ященко. Ця повнометражна украінская- польська стрічка розповідає про події під час анексії Криму. Конкретніше – про долю двох моряків, які несуть службу на кораблі протимінної оборони «Черкаси». Протягом трьох тижнів в березні 2014 року оборону на озері Донузлав тримали 48 моряків «Черкас» з екіпажем в 65 чоловік. Корабель Україні не повернули дл досі …

Зйомки фільму почалися в квітні 2017 року, консультантом став командир «Черкас» Юрій Федаш. Зараз він – капітан 2-го рангу, офіцер командування ВМС Збройних сил України.

pressa.od.ua

«Черкаси» – один з п’яти повнометражних фільмів національної конкурсної програми ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю. У цю ж програму включені також десять короткометражних стрічок.

У цьому році з’явилася нова номінація – «Приз глядацьких симпатій». Після кінопоказів глядачі зможуть оцінювати фільми – учасники національної конкурсної програми за шкалою від 1 до 5. Грошовий приз творцям стрічки – 60 тисяч гривень.

Організатори міжнародного кінофоруму вже оголосили про те, що на участь в конкурсних програмах ОМКФ – 2019 подано 1110 фільмів. Для міжнародної конкурсної програми селекційна комісія відібрала 12 повнометражних фільмів з 18 країн: Україна, Колумбія, Аргентина, Нідерланди, Німеччина, Швеція, Уругвай, Литва, Сполучені Штати Америки, Великобританія, Італія, Албанія, Китай, Люксембург, Бельгія , Ізраїль, Франція та Грузія.

“Вони будуть боротися за гран-прі – ” Золотого Дюка “- і інші нагороди міжнародного конкурсу”, – сказала президент ОМКФ Вікторія Тігіпко.

Вона зазначила, що за десятиліття існування фестиваль пройшов тернистий шлях. Починаючи з 40 тис. Глядацьких відвідувань в 2010 році до більш ніж 150-ти – в минулому році.

«У цьому році буде ще більше відвідувань. Все говорить про те, що процес йде. Приїжджає близько 100 професіоналів, які будуть представляти фільми. Безумовно, будуть топові гості. Як завжди, разом з нашою професійною командою працюватимуть волонтери – понад 300 добровольців », – уточнила Тігіпко.

Як завжди, урочисті відкриття та закриття ОМКФ пройдуть в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Фестивальним палацом буде Театр музкомедії, а покази під відкритим небом пройдуть на Потьомкінських сходах.

Цього року тут відбудеться відразу два опен-ейри: «в ювілейний рік всього повинно бути в два рази більше». 13 липня покажуть стрічку «Козаки» студії «Metro-Goldwyn-Mayer» (1928 р, режисери Джордж В. Гілл і Клеренс Браун). Показ відбудеться в супроводі симфонічного оркестру під керівництвом композитора Роберта Ісраєля. А 19 липня там же пройде перфоменс Влада Троїцького «Сходи на …».

Також в рамках ОМКФ, крім конкурсної програми, пройде ретроспектива «Голлівуд на Чорному морі»: будуть показані найкращі фільми, зняті на Одеській кіностудії, відзначила в цьому році 100-річчя. Глядачі побачуть стрічки «Мовчи смуток, мовчи» (1918 р) з Вірою Холодною. «Ягідка кохання» (1926 р) Олександра Довженка. «Весна на Зарічній вулиці» (1956 р) Марлена Хуциєва. «Формула веселки» (1966 м) Георгія Юнгвальд-Хількевича. «Військово-польовий роман» (1983 р) Петра Тодоровського і «Настроювач» (2004 р) Кіри Муратової.